Celebration of Menstruation

Pojďme se tentokrát podívat na menstruaci, jako na důvod k oslavě. Jako na posvatný moment, jako na pečeť ženskosti, jako na den, kdy nikdo nebude potřebovat ibalgin a morální podporu v hormonálně neklidném období. Oslavujme!

Statisticky a v číslech: na světě je 1,75 miliard (asi 23%) žen v menstruačním věku a každá stráví průměrně 3000 dní svého života menstruováním. No jasně, ani jedna z nás to zrovna nemusí, ale může být hůř. V některých oblastech Venezuely a Nepálu je žena vykázána do divočiny, kde stráví svoji periodu zavřená v chatce vyhrazené tomuto účelu. Tyto fotky mají za cíl vnést světlo do debaty o vnímání menstruace. 8 let rudé povodně, no a co, pojďme se z toho těšit. Znamená to totiž, že jsme svěží, mladí a ano… plodní. Takže slavme! A ani kapka pochybností. Menstruace představuje krásný symbol pradávné a posvátné ženské síly.

 

Zvláštní poděkování menstruujícím ženám, Lauře, Bethany, Gemmě, Zoe, Tamaře a největšímu milovníkovi jahodové dřeně Karlisovi a taky InstantShop.sk za poskytnutí Polaroidového vybavení.

 

There is over 1.75 billion (23%) women in menstruating age and each spends an average of over 3,000 days of her live menstruating.
I know, we all kinda hate it, but it could be worse. For example in Venezuela or Nepal a woman is banished to a special hut in wilderness until her menses is over. Thanks!
This series is meant to urge you to look at menstruation in a positive light. 8 years of red tsunami in a lifetime, let’s enjoy it. We’re fresh, young and ehm … fertile :-D
It’s a celebration. Period.

 

Menstruation is a sacred beautiful lunar ancient holy female power.
– Nuit Moore

 
Special thanks to bleeding ladies, Laura, Bethany, Gemma, Zoe, Tamara, the biggest red velvet cake fan, Karlis and InstantShop.sk for providing all Polaroid equipment.

img027

img028

img029

img030

img031

img033

Autor: Melisa Minca
Překlad: Nela Kovalčíková
Edit: Jitka Halířová
 
(y)
 

Comments