Není vagína jako vagína

Chvilka biologie nebo sexuální výchovy každému jen prospěje. Slovíčkaření je v těchto oborech nepostradatelnou součástí, takže pánové a dámy, čtete pozorně a učte se…

2015_04_kink_anna_wim_ilustrace_03

Breaking news:

Vaše vagína vlastně není vagína.

 

Totiž, každý vlastník ženských genitálií vagínu má, ale není to to, co si většina lidí myslí. Vagína je vlastně takový mýtus jako třeba záhada Loch Ness nebo to, že vám žvýkačka po spolknutí zalepí střeva. Nejspíš ještě větší.

 

Vagínou totiž většina lidí označuje celou část ženského genitálu (a i když je to špatně, doufám, že alespoň tohle děláte, protože vyhýbání se jakémukoliv označení je něco, co nikdy nepochopím). Jenže v tom je právě ten háček. Říkáte „vagína“, myslíte „vulva“. Ano, „vulva“. Klidně si to několikrát zopakujte. V-U-L-V-A. Na začátku to možná zní trochu podivně, ale ono „vagína“ také není zrovna nejběžnější, nejnormálnější slovíčko.

2015_04_kink_anna_wim_ilustrace_01

2015_04_kink_anna_wim_ilustrace_02

A co vlastně teda ta vagína je? Část vulvy. Společně s klitorisem, malými a velkými stydkými pysky, ústím močové trubice a tak dál. Vagína, nebo-li pochva pokud chcete, je pouze trubice spojující povrch těla s dělohou. Jak trošku bizarně poznamenává česká Wikipedie, nazývat vulvu vagínou je tedy jako označovat ústa hrdlem. Okej.

 
Autor: Anna Wim
Edit: Jitka Halířová
 
(y)
 

Subscribe to our newsletter!


 

Comments