Neutrois

Neexistuje jedna definice pro Neutrois, protože každý, kdo se tak identifikuje, prožívá sebe a svůj gender rozličně.

ok, sister: “Na jarním MBPFW, konkrétně na přehlídce Jakuba Polanky, se mezi modelkami objevila známá tvář našeho kamaráda Salivy. Velmi nenuceně se nesl zabalený v bílé kožešině, na podpadcích a s blond vlasy na ježka. Vypadal super a zcela gender-neutrálně. Zpětně mi příjde tento moment, kdy se na mole najednou objeví někdo, koho nedokážete na první pohled zařadit, jako velmi důležitý, protože se už i na české fashion scéně objevují modelové/modelky, kteří bourají genderové stereotypy, a to považuji za velmi pozitivní posun.”
 

Genderové stereotypy a společnost, která vám tvrdí, že růžová je barva pro holky a modrá pro kluky. Jak a odkuď vlastně se tohle rozdělení na jemné dívky a drsné chlapy, kteří holky “nikdy úplně nepochopí,” dostalo do naší společnosti?
 

Je to spíše marketing, který nám říká, že jsme buď jedno nebo druhé. Ale co když jsme někde mezi, nebo se na sto procent neztotožňujeme ani s jednou z těchto dvou kategorií? Pevně doufám, že přichází čas, kdy rodové role a kategorie ztrácejí hranice, protože je to neudržitelný a zavádějící koncept. Jsme směsí rozličných energií a principů a nedá se nás zařadit stoprocentně do jednoho ani druhého šuplíku (ani třetího, čtvrtého, pátého…). Proto bychom konečně mohli přestat hrát tu zbytečnou hru na modrou a růžovou a být prostě bytostmi, které nepotřebují všechno zařazovat podle barev.
 

2015_05_kink_ok_sister_01
2015_05_kink_ok_sister_02
2015_05_kink_ok_sister_03
2015_05_kink_ok_sister_04
2015_05_kink_ok_sister_05
2015_05_kink_ok_sister_06
2015_05_kink_ok_sister_07

 

Photo, Text, Styling & Make Up: ok, sister
Model: Lukáš
Oblečení/Clothes:
1. sekáč
2. ODIVI
3. Daniela Pešková
edit: Jan Cienciala
 

( y )
 

Subscribe to our newsletter!


 

Comments