New York Ice Skaters

New York je jedním z nejspecifičtějších míst na planetě. Téměř vše, co zde je, se dá označit za kousek skládanky, dotvářející jednotný a nezaměnitelný ráz města. Ať už se bavíme o žlutých taxících, všudypřítomných světlech, smogu, sonzích Franka Sinatry nebo zimních kluzištích, která nejspíš nechybí v žádném zimním americkém filmu 80. a 90. let. Co třeba Kevin?

Bruslení je neoddělitelnou částí zimního života v New Yorku. Eliška Kyselková zachytila tuto kulturu v momentě, kdy město zažívá čtvrtou nejsilnější sněhovou bouři za posledních 60 let.

Inspirována undergroundovou kulturou New Yorku a její individualitou, si Eliška Kyselková hraje s představou stylových bruslařů z Central Parku, u kterých móda přerostla v prostředek k vyjadření sebe sama.

Vždyť už je to víc než 150 let, co je rybník v Central Parku využíván každoročně k bruslení. Pár let po sezóně 1858-1859, město zpřístupnilo další 3 zamrzlá jezera. Dnes jsou jich v New Yorku desítky a navíc světoznámé kluziště před Rockefeller Center oslavovalo 80 let.

Lokace, různorodý casting modelů, styling a filmové zrno fotek v sérii Ice Skaters. To vše je nostalgickým návratem k vizuálnímu odkazu éry 80. a 90. let, která pro mnohé představůje golden-age New Yorku. Jednak svou kulturní barevností a v druhé řadě i neoddělitelnou kriminální pověstí tohoto období.

ICE-SKATERS_by_Eliska-Kyselkova_on_Kink.cz-1

ICE-SKATERS_by_Eliska-Kyselkova_on_Kink.cz-2

ICE-SKATERS_by_Eliska-Kyselkova_on_Kink.cz-3

ICE-SKATERS_by_Eliska-Kyselkova_on_Kink.cz-4

ICE-SKATERS_by_Eliska-Kyselkova_on_Kink.cz-5

ICE-SKATERS_by_Eliska-Kyselkova_on_Kink.cz-6

ICE-SKATERS_by_Eliska-Kyselkova_on_Kink.cz-7

ICE-SKATERS_by_Eliska-Kyselkova_on_Kink.cz-8

photographer: Eliška Kyselková
set designer: Andrea Katonová
styling: Nathaniel White
makeup artist: Miki Suzuki
hairstylist: Versatility is key

models:
May Daniels
Elina Blumberga
Jahmar Francis
Clare Gillies
Derelle Ivery Dixon
Alexandra Moerdomo

Text: Marián Rehák
Edit: Jitka Halířová

(y)

Comments