Operace WANG

 

Už jako malý kluk jsem se díval na hvězdy a snil o světech, které leží daleko za nimi. V pokoji oblepeném obrázky kosmonautů jsem věřil, že se tam jednou podívám. Pak jsem vyrostl a začal žít úplně obyčejný, nudný pozemský život. Sny o světech za hvězdami jsem zahrabal do krabic spolu s hloupými sci-fi komiksy pro děcka.

Pak ale přišla domů moje sestra Adéla s tím, že se musím s někým seznámit. Že má pro nás oba nabídku – potřebuje pomoc a na oplátku…
Sešli jsme se v kavárně na Ještědu, za jasného dne kdy bylo vidět daleko do všech stran, až jsme si připadali, že sedíme na vrcholku světa. Já i ségra jsme byli hodně nervózní, Adéla si okusovala nehty jako vždy, ten zlozvyk jí drží od doby, co ještě neuměla ani pořádně mluvit. A pak přišla ta holka.

 

2014_11_kink_paulina-matova_foto_wang

2014_11_kink_paulina-matova_foto_wang_01
2014_11_kink_paulina-matova_foto_wang

Holka, která není tak úplně holka. Tady si říkala Kaa, protože její skutečné jméno je nevyslovitelné pro nás pozemšťany.
Kaa říkala, že její domovský svět je skoro identickým dvojčetem naší Země kdybychom se na ni mohli dívat z vesmíru. Ale její lidé (kteří si již neříkají lidé) jsou o několik tisíc let napřed. Prošli tím, čemu říkají “druhá evoluce”.
Její lidé se vyvinuli tak, že tělesná schránka postupně ztrácela na důležitosti ve prospěch rozvoje nervového systému. Telepatie, sdílení emocí při vzájemném dotýkání myslí a společné snění jsou základními kameny, na nichž funguje jejich civilizace. Ale vývoj k této dokonalosti měl svou cenu – fyzické základy těl nových lidí chřadnou. Jedinou záchranou je genetický restart podle biologických plánů před-evolučních humanoidů. Jako jsme Adéla a já sám…

2014_11_kink_paulina-matova_foto_wang

Možná si někdo bude myslet, že jsme byli naivní blázni, kteří se nechali zatáhnout do dobrodružstí, ve kterém skončíme rozřezaní na kousky a řvoucí bolestí, zatímco na nás budou zaživa provádět pokusy. Možná si myslíte, že jsme hlupáci, kteří veřili Kaa, že pod tím purpurovým nebem budeme moci dýchat a žít navěky.
Kaa, moje sestra a já jsme vstoupili do portálu, který jsme vytvořili. Zvedla nás delta-vlna a v další chvíli jsme leželi na zemi, nad námi kroužili neznámá souhvězdí a dýchali jsme vzduch, který má vyšší obsah kyslíku než na naši planetě.

Posílám tuto zprávu telepaticky domů a dívám se na Vás z našeho nového světa daleko mezi hvězdami.

 

Pokračovaní příběhu u Adély a Kaa.

2014_11_kink_paulina-matova_foto_wang_01

 

2014_06_kink_wang_editorial_07

 

hráli: Kaa Glo, Filip Hieke, Adéla Mazánková
video: Black&Biscuit studio
editor: Tomáš Elšík
video postprodukce: Achtung4K
koncept: ok, sister & Black&Biscuit
foto editoriál: ok, sister
hudba: Hoda
text: Lucia Kajánková

 

(y)

 

Comments