Pink Gloves Guestmix

Milujeme 80's. Dobu velkých účesů, velkých teplákových souprav a velkých hudebních talentů, díky kterým se dodnes ocitáme v oblacích mlhy, barev a s nutkáním rozhýbat kyčle jen co zazní první tóny syntetizéru.

Pink Gloves a.k.a. Petr_Pliska Guestmix for Kink.cz

Melancholický elektronický pop inspirovaný 80s synth popem, skandinávskou baleárskou hudbou a také například i Hot Chip, Junior Boys nebo Chromatics – i tak by se dala popsat tvorba Pink Gloves – projekt Petra Plisky z Prahy. Posedlý objevováním hudby a ovlivněn Britpopem, si Petr založil první kapelu když mu bylo 20 let a už téměř deset let píše o nové hudbě na svém blogu. Projekt Pink Gloves, který je pojmenovaný po písni od Pulp, začal v roce 2013. Jeho hudba odráží hlavně nostalgii, osamělost, snění s otevřenýma očima a útěk před realitou.

Crafting melancholic electronic pop inspired by 80s synth pop, Scandinavian balearic music and 00’s music like Hot Chip, Junior Boys or Chromatics. Pink Gloves is the project of Petr Pliska from Prague, Czech Republic. Since 17 he has been obsessed by discovering music. When he was 20, he established his first band which was hugely influenced by britpop. For almost ten years he’s been writing about new music on his blog. In 2013 he started his project Pink Gloves, which is named after the song by Pulp. His music mostly reflects nostalgia, loneliness, daydreaming and escapism.

 

(y)

Comments