Local Heroes: Videos

Kapela Videos - na jedné straně umělci s vášní k hudbě, na druhé otcové, buddhisti, či otroci lásky. Koncentrace různorodosti v jednom jediném balení. Exkluzivní mixtape a interview s jejich členem Radkem Brousilem.

Videos se nám velmi líbí jak po hudební stránce, tak i po té vizuální. Málokterá kapela uvede svůj první song rovnou s klipem. Věděli jste od začátku, že se kapela bude ubírat tímto směrem?

Celý koncept projektu je vymyšlený do detailu od začátku. Z toho vychází i samotný název “Videos”, který je velmi důležitý a charakterizuje náplň audiovizuální podstaty našeho tělesa. Jediné co se u Videos bude vyvíjet pořád, je hudba. Nejsme limitováni žádným nástrojem, stylem ani žánrem. Vytváříme hudbu svobodně a jednoduše proto, že je to pro nás pro všechny určitým ventilem a prostředkem k sebevyjádření. Koncept video-singlů je nastolen také proto, že nepracujeme na desce, ale solitérních písních, které jsou vždy doprovázeny videoklipem.Důležitá je pro nás i živá forma hraní, kdy spolupracujeme s umělci zabývajícími se light designem nebo scénografií.

2015_04_kink_videos_local_heroes_01

K natáčení jste si vybrali velmi neobvyklé město – vysílací věž na kopci Zobor v Nitře. Jaký to byl zážitek a proč jste měli studio právě tam?

Fedorův bratr se o Zobor v současné době stará jako správce. Je to takový osamělý vlk, který utekl před lidmi až takhle na kopec. Díky němu jsme tam mohli strávit pár dní s kapelou a soustředit se na zkoušení a psaní nových věcí. Byl to neskutečný zážitek. To místo má neuvěřitelnou atmosféru. Obzvlášť brzo ráno, kdy se mraky převalují přes Nitru a připadáte si jako byste byli v samotném nebi. V noci zase vidíte dvojitou oblohu. Jak tu opravdovou na obloze, tak tu dole, v momentě kdy se rozsvítí všechna světla města.

2015_04_kink_videos_local_heroes_02

 

Co rádi děláte, když zrovna neděláte hudbu?

Radek se věnuje vizuálnímu umění a většinu času tráví za dveřmi svého ateliéru. Fedor se věnuje svému životnímu projektu a tím je jeho syn Filip. Kromě toho je i praktikující budhista a tráví čas meditací. Jáchym je otrokem lásky. Tu všechnu dává své milované partnerce, které věnuje veškerý zbývající čas mezi prací a kapelou.

2015_04_kink_videos_local_heroes_04

Řekněte 5 věcí, které inspirovali a neustále provází vaši kapelu.

Inspirováni jsme absolutně vším, takže bychom to spíše charakterizovali jedním slovem, “prostor”.

 

Zaujímalo by nás, jestli děláte ještě něco dalšího. To znamená, nějakou práci nebo vedlejší projekty, které vás živí?

Pracovat musíme všichni, z volné tvorby se nikdo z nás neuživí. Kromě toho se ale samozřejmě věnujeme i jiným věcem. Radek hraje jako DJ pod pseudonymem “Call Me Radeq”. Fedor se věnuje web developmentu, Jáchym překládání a já studuji religionistiku.

 

3 nejlepší koncerty za uplynulý rok podle Videos?

Těch bylo víc, tak alespoň takhle…

Son Lux, Young Fathers, The War On Drugs, These New Puritans, Mount Kimbie, Ennio Morricone

 

2 nejlepší alba za uplynulý rok podle Videos?

The War On Drugs – Eyes To the Wind, The Acid – Liminal

 

1 Local Hero podle Videos?

Václav Havel

 
Dík!
 
Videos FB
Soundcloud
 

Foto: Videos
Interview: Marián Rehák
Edit: Jitka Halířová

 
(y)
 

Subscribe to our newsletter!


 

Comments